Abychom vám mohli poskytnout co nejlepší zážitek při prohlížení webu a co nejvíce relevantní informace, používají naše webové stránky soubory cookies. Před dalším používáním našeho webu prosím potvrďte, že souhlasíte s používáním souborů cookies na tomto webu.

Bratři Ebenové

V sále je bohužel ticho... zatím nejsou naplánované koncerty.

Už od svých počátků jedna z nejoriginálnějších českých folkových skupin, která postupem času, aniž by slevila ze své osobitosti, zakomponovala do své tvorby i rockové a popové prvky.

Tři synové významného skladatele klasické hudby Petra Ebena spolu muzicírovali už od dětství. V roce 1979 získali Marek, Kryštof a David Ebenové interpretační cenu na festivalu Porta. Debutové album Malé písně do tmy, jedna z nejzajímavějších českých desek 80. let, jim vyšlo v roce 1984. V delších časových rozestupech vycházely další nahrávky, vždy propilované do nejmenšího detailu, a rozšířené instrumentačně o party dalších hudebníků většinou z okruhu Mišíkovy kapely ETC... Významnou posilou je také už od osmdesátých let jazzový kontrabasista Jaromír Honzák.

Bratři Ebenové spolupracovali s řadou dalších známých českých hudebníků a zpěváků jako je Iva Bittová, Karel Plíhal nebo Jiří Schmitzer. Natočili také hudbu nebo složili písničky pro několik audioknih, televizních pořadů a pohádek. Mimo působení ve skupině se všichni tři bratři Ebenové úspěšně realizují ve svých občanských povoláních: Kryštof jako matematik, Marek jako vyhledávaný moderátor a David jako muzikolog a vedoucí souboru Schola Gregoriana Pragensis.


Diskografie

Kontakt

Booking

Booking (zahraniční)

Tour management

Objednávky CD/LP

Joe's Garage Live s.r.o. 

  • IČ: 29138973 
  • DIČ: CZ29138973
  • sídlo a poštovní adresa:
    Terronská 873/3
    160 00 Praha 6–Bubeneč
  • č.ú.: 7293292001/5500 
  • frontman: David Gaydečka