Abychom vám mohli poskytnout co nejlepší zážitek při prohlížení webu a co nejvíce relevantní informace, používají naše webové stránky soubory cookies. Před dalším používáním našeho webu prosím potvrďte, že souhlasíte s používáním souborů cookies na tomto webu.

Johnny Winter

V sále je bohužel ticho... zatím nejsou naplánované koncerty.

Jeden z vůbec nejuznávanějších kytaristů světa, několikanásobný držitel Grammy a Blues Music Awards, na respektovaném žebříčku 100 největších světových kytaristů podle magazínu Rolling Stone obsadil 63. místo.

Johnny Winter pocházel z Texasu a už jako chlapec se společně s neméně talentovaným bratrem Edgarem, klávesistou a saxofonistou, začal věnovat hudbě. Blízké mu bylo blues, které v průběhu své kariéry střídavě hrál v ortodoxním, dokonale procítěném duchu, i v progresivních variantách namíchaných s rockem. Jeho hvězda vylétla velmi brzo, v roce 1969 si zahrál i na nejslavnějším hudebním festivalu všech dob ve Woodstocku. V 70. letech se zaměřoval spíše na hybridní způsoby vyjádření, k ryzímu blues se vrátil až ve druhé polovině dekády, kdy začal v tomto duchu natáčet nejen vlastní alba, ale také produkoval nahrávky jednoho ze svých idolů Muddyho Waterse, jemuž de facto zajistil vynikající comeback jako producent a spoluhráč.

Johnny Winter se téměř po celý život potýkal se zdravotními problémy, podstatně způsobenými tím, že se narodil jako albín, ale také se závislostmi zejména na tvrdých drogách. Přesto se mu dařilo na hudební scéně pracovat bez výraznějších přerušení a finální alba jeho muzikantské dráhy, na nichž se v rolích hostů podílela největší esa jak Winterovy, tak mladších generací bluesových a rockových kytaristů, patřila k nejlépe přijímaným. Johnny Winter zemřel v roce 2014 ve věku sedmdesáti let.


Diskografie

Kontakt

Booking

Booking (zahraniční)

Tour management

Objednávky CD/LP

Joe's Garage Live s.r.o. 

  • IČ: 29138973 
  • DIČ: CZ29138973
  • sídlo a poštovní adresa:
    Terronská 873/3
    160 00 Praha 6–Bubeneč
  • č.ú.: 7293292001/5500 
  • frontman: David Gaydečka