Abychom vám mohli poskytnout co nejlepší zážitek při prohlížení webu a co nejvíce relevantní informace, používají naše webové stránky soubory cookies. Před dalším používáním našeho webu prosím potvrďte, že souhlasíte s používáním souborů cookies na tomto webu.

Living Colour

V sále je bohužel ticho... zatím nejsou naplánované koncerty.

Držitelé dvou cen Grammy a tří cen MTV, patrně nejslavnější afroamerická rocková kapela, jež prorazila díky svému osobitému zvuku a nesmiřitelnému textovému poselství.

Living Colour zformoval v polovině osmdesátých let kytarový virtuóz a celoživotní hledač Vernon Reid. V průběhu let se kapela ustálila v podobě kvarteta, ve kterém jej doplnil zpěvák Corey Glover, bubeník Will Calhoun a basista Doug Wimbish. Skupina debutovala v roce 1988 albem Vivid, které nejen přineslo její největší hit Cult of Personality, ale především se stalo klíčovou nahrávkou pro tehdy vzedmutou vlnu crossoveru tvrdého rocku s dalšími žánry, v případě Living Colour zejména těmi vyrostlými z kořenů tzv. černé hudby, jako je funky nebo jazz.

Po vydání třetího alba Stain (1993) se kapela rozpadla, sešla se znovu až v roce 2000, pilně koncertovala a natočila další tři alba, zatím poslední pod názvem Shade v roce 2017. Living Colour dodnes patří k legendárním alternativním rockovým kapelám, kterým se podařilo vybudovat vlastní nezaměnitelný styl, „vychovat“ řadu následovníků a oslovit svými kritickými a sociálními texty široké publikum na celém světě.


Diskografie

Kontakt

Booking

Booking (zahraniční)

Tour management

Objednávky CD/LP

Joe's Garage Live s.r.o. 

  • IČ: 29138973 
  • DIČ: CZ29138973
  • sídlo a poštovní adresa:
    Terronská 873/3
    160 00 Praha 6–Bubeneč
  • č.ú.: 7293292001/5500 
  • frontman: David Gaydečka