Abychom vám mohli poskytnout co nejlepší zážitek při prohlížení webu a co nejvíce relevantní informace, používají naše webové stránky soubory cookies. Před dalším používáním našeho webu prosím potvrďte, že souhlasíte s používáním souborů cookies na tomto webu.

Robben Ford

V sále je bohužel ticho... zatím nejsou naplánované koncerty.

Významný americký kytarista dělí po celou svoji kariéru svůj zájem mezi blues a jazz, v jeho vlastní tvorbě se oba styly dokonale mísí v jeden zcela originální výraz.

Už jako chlapec muzicíroval Robben Ford se svými bratry, bubeníkem Patrickem a harmonikářem Markem, na bázi souboru The Ford Blues Band, který s přestávkami funguje desítky let. Pomyslnou bluesovou školu vychodil Robben Ford po boku zpívajícího klasika Jimmyho Witherspoona, v první polovině 70. let spolupracoval mimo jiné také s Joni Mitchell, následně s Georgem Harrisonem. Sólová alba, resp. s kapelami, které vedl, natáčel Ford od konce sedmé dekády a přinášela svěží pohled na bluesový materiál i nejrůznější podoby fusion hudby. V 80. letech se mu dostalo cti být přizván do kapely jazzového guru Milese Davise.

Přestože má Robben Ford velmi silnou linii vlastní tvorby na autorských albech, vždy byl mimořádně vítán i mnoha svými kolegy jako host, ať už při koncertních turné nebo při studiovém nahrávání. Jeho portfolio spoluprací obsahuje bezmála stovku alb takových umělců jako jsou (kromě již jmenovaných) například Bob Dylan, Bill Evans, Dizzy Gillespie, Kiss, Keb´ Mo´, John Mayall, Bonnie Raitt nebo Barbra Streisand.


Diskografie

Kontakt

Booking

Booking (zahraniční)

Tour management

Objednávky CD/LP

Joe's Garage Live s.r.o. 

  • IČ: 29138973 
  • DIČ: CZ29138973
  • sídlo a poštovní adresa:
    Terronská 873/3
    160 00 Praha 6–Bubeneč
  • č.ú.: 7293292001/5500 
  • frontman: David Gaydečka