Abychom vám mohli poskytnout co nejlepší zážitek při prohlížení webu a co nejvíce relevantní informace, používají naše webové stránky soubory cookies. Před dalším používáním našeho webu prosím potvrďte, že souhlasíte s používáním souborů cookies na tomto webu.

Ten Years After

V sále je bohužel ticho... zatím nejsou naplánované koncerty.

Jedna z největších kapel v dějinách blues rocku. Dokázala prezentovat odkaz amerického blues v kontextu ryze britské rockové tvorby a dát mu nezaměnitelnou tvář mimo jiné i díky instrumentálnímu mistrovství všech členů.

Ten Years After se zformovali v roce 1966, v jejich čele stál dlouhá léta fenomenální kytarista, zpěvák a frontman Alvin Lee, jeden z nejvlivnějších britských mistrů tohoto nástroje. Skupina byla úspěšná nejen umělecky, ale i komerčně, řada jejích alb zaznamenala zlaté a platinové prodeje, a to na obou březích Atlantiku. Ten Years After výborně bodovali i na největších festivalech své doby včetně legendárního Woodstocku, kde byli jednou z mála britských programových položek. Nechyběli ale ani na Newportském jazzovém festivalu nebo další slavné přehlídce Isle of Wight.

V roce 1974, po osmém albu Positive Vibrations, se skupina rozpadla, Alvin Lee se věnoval vlastním projektům včetně kapely pojmenované slovní hříčkou Ten Years Later, znovu se jednorázově sešli v roce 1983 za účelem hraní na jednom z největších britských festivalů v Readingu. Setrvalé obnovení činnosti se uskutečnilo až o pět let později. Zkraje 90. let byli Ten Years After jednou z prvních velkých zahraničních kapel, které koncertovaly ve svobodném Československu. Alvin Lee byl jejich frontmanem do roku 2003 (zemřel v roce 2013), nahradil jej kytarista a zpěvák Joe Gooch, od roku 2014 je frontmanem mimořádně talentovaný hudebník Marcus Bonfanti. Z původní sestavy jsou členy Ten Years After dodnes bubeník Ric Lee a klávesista Chick Curchill.


Diskografie

Kontakt

Booking

Booking (zahraniční)

Tour management

Objednávky CD/LP

Joe's Garage Live s.r.o. 

  • IČ: 29138973 
  • DIČ: CZ29138973
  • sídlo a poštovní adresa:
    Terronská 873/3
    160 00 Praha 6–Bubeneč
  • č.ú.: 7293292001/5500 
  • frontman: David Gaydečka